+ Ana sayfanız yapın! + Favorilerinize ekleyin! RSS Kayıt
Ol
e-Bülten Kayıt Giriş Yap
 
 
 
 
Sağlık Paneli Ana Sayfa Yazdır Arkadaşına Gönder
GENEL KONULAR
 
 


GENEL KONULAR: Kişisel Sağlık Profili Yetkilendirme Sözleşmesi

İçerik Eklenme Tarihi: 11/20/2009

Yazar
Sağlık Paneli

Paylaş ve Kaydet

www.saglikpaneli.com ÜYELERİ KİŞİSEL SAĞLIK PROFİLİ YETKİLENDİRME SÖZLEŞMESİ

Bilim Kurulu üyesi, Doktor Üye, Normal Üye veya herhangi bir nam altında oluşmuş kişisel www.saglikpaneli.com üyeliğiniz varsa ve Kişisel Sağlık Verilerinizi www.saglikpaneli.com platformu üzerinde saklamak ve www.saglikpaneli.com ‘un oluşturduğu veya oluşturacağı sağlık kurumları ve Sigorta Şirketleri network’un deki sağlık verilerinizi görüntülemek istiyorsanız, bu hizmetimizden yararlanmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatlice okuyunuz. Sözleşmeyi onaylamanız halinde sözleşmeyi bastırarak imzalayıp www.saglikpaneli.com’un SAGLIKPANELİ – PORTCLINIC ATATÜRK HAVALİMANI DIŞ HATLAR GİDİŞ TERMİNALİ YEŞİLKÖY İSTANBUL TÜRKİYE adresine ulaştırınız. Sözleşmenin tarafımıza ulaşmasını takiben 24 saat içinde Kişisel Sağlık Profiliniz aktive edilecektir. www.saglikpaneli.com, üyeliğinizi gerçekleştirdiğinizde belirttiğiniz e-posta adresine Kişisel Sağlık Profilinizin açıldığını bildiren bir mail yollayacaktır.

TARAFLAR


İNTERNET SİTESİ SAHİBİNİNUNVANI VE ADRESİ: Tezmed Sağlık Eğitim Turizm Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti’nin oluşturmuş olduğu www.saglikpaneli.com adlı internet platformu (Bu sözleşmede Sağlıkpaneli olarak anılacaktır)
TEBLİGAT ADRESİ: Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Yeşilköy/İstanbul
İNTERNET PLATFORMUNDA KİŞİSEL SAĞLIK SAYFASI OLUŞTURACAK ÜYENİN ADI SOYADI: (Bu sözleşmede Üye olarak anılacaktır)
İKAMETGÂH ADRESİ:  
TELEFON/MAİL ADRESİ:  

SÖZLEŞMENİN KONUSU:

Sağlıkpaneli Üyesinin, platform tarafından üyeye sunulan Kişisel Sağlık Profili ( Bu sözleşmede KSP olarak anılacaktır) uygulamasının kullanımı ve bu süreçteki tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

SÖZLEŞMENİN AMACI:

· Sağlıkpaneli üyesinin sağlık bilgilerini tek bir yerde ve eksiksiz tutmasına olanak sağlamak.
· Sağlıkpaneli üyesinin sağlık hizmetlerinden yararlanırken kendisinin ve ailesinin daha etkin bir rol almasına imkân sağlamak.
· Sağlık hizmeti veren bir kuruluşun üyeye hizmet verirken üyenin isteğine göre Sağlıkpaneli platformu üzerindeki üye verilerine ulaşarak oluşturduğu tedaviyi üyenin sahip olduğu tüm bilgiye bakarak vermesine imkân tanımak.
· Üyenin talebi doğrultusunda istediği Doktor veya Sağlık Kurumuna KSP’nin görüntülenmesini sağlamak.
· Ücretli olarak sağlanan Platinium ve Premium üyelikler ile kronik hastaların kronik hastalık yönetim modüllerinden ve Tahlil, Dijital Röntgen, Tomografi, MR ve benzeri tetkiklerinin platform üzerinde saklanmasına olanak sağlamak.
· Üyenin talebi doğrultusunda bu verileri istediği yer ve zaman görüntülemesine ve güncellemesine imkân tanımak.

KSP sadece üyenin sağlığı ile ilgili Sağlıkpaneli’ne kendi girmiş olduğunuz bilgileri içerir, özellikle doktorun sahip olamayacağı, aile sağlık geçmişi veya beslenme alışkanlıkları, uygulanan değişik egzersiz yöntemleri, kalıtsal hastalıklar gibi verileri üyenin girmesi gerekmektedir.

KSP sağlık hizmet sağlayıcılarının elektronik kayıtları değildir ve bu nedenle yasal kayıt olarak kabul edilemez.

KSP Üyeye Şunları Sağlar:

· Üyenin kendi sağlığı hakkında sağlık sağlayıcıları ile bilgili olarak görüşmesini
· Üyenin seyahati sırasında gerektiğinde sağlık bilgilerine kolay erişebilmesini,
· Üyenin Sağlıkpaneli üzerinde yetkilendirdiği doktorunun ofisi kapalı olduğunda bile üyenin sağlık bilgilerine erişebilmesi,
· Üyenin kendi sağlığı ile ilgili hedeflediği gelişmeleri ve tedavisindeki ilerlemeleri takip edebilmesi,
· Üyenin doktorunun talimatlarına, reçetelerine, alerji, ilaç, sağlık sigorta harcamalarına ve platforma girilmiş bilgiye ulaşabilmeyi,
· Randevular, aşılar, ve çok sayıda diğer sağlık hizmetlerini takip edebilmeyi.

BAŞLANGIÇ TARİHİ: ……./……./……………..

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:

Sözleşmenin süresi bir yıl olup, süreninin bitiminden en az bir ay önce yenilenmeyeceği karşı tarafa bildirilmediği takdirde kendiliğinden bir yıl süreyle yenilenmiş sayılır.

HAK VE SORUMLULUKLAR

Kullanıcının Hak Ve Sorumlulukları:

· KSP’de doğru verilerin bulunması, verilerin eklenmesi ve güncellenmesi sadece üyenin sorumluluğundadır. Her ne kadar yasal kayıt olarak kabul edilmese de bu verilerin üye tarafından sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından kullanımına izin verilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek tüm kanuni, hukuki ve cezai şartlardan üye sorumludur.
· Sağlıkpaneli sağlık hizmeti sağlayıcılarından Sağlıkpaneli’ne üye olan ve veri aktarımına müsaade eden kurumlardan üyenin sağlık verilerini TC Kimlik Numarasına göre sadece üyenin kendisinin görüntülenmesine imkan sağlar. Bu kaynaklardan gelen verilerin doğruluğundan sağlık hizmeti sunan kurumlar sorumludur. Sağlıkpaneli bu verilerin doğruluğu hakkında herhangi bir onay vermemektedir. Üye verilerin doğruluğundan emin ise bu verileri KSP’sine kendi işleyecektir.
· Sağlıkpaneli üyesi kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahiptir. "Kullanıcı adı" üyeye özeldir. "Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır. Sağlıkpaneli şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir. Üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler üyenin onayı alınmadan başka üyelere açılmaz. Kullanıcının Sağlıkpaneli üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kullanıcı adını ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem üye girişi yapmak şeklinde tanımlanır. Sağlıkpaneli tüm üyelerin verilerini en güvenli şekilde korumakla sorumludur. Ancak üye’de kendi bilgilerini ve şifrelerini ifşa etmeyerek gizlemek durumundadır. Üyelik bilgi ve şifrelerini 3.şahıslara söylenmesi durumunda ortaya çıkabilecek tüm kanuni, hukuki ve cezai sorumluluk üyeye aittir.
· Sağlıkpaneli’n de bulunan tüm bilgilerin, KSP’ler dâhil, tümünün kullanımı bilgi amaçlıdır ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Uygun kullanılmaması durumunda ortaya çıkabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluk üye ve kullanana aittir.
· Sağlıkpaneli’nin sunmuş olduğu doktor ve/veya kurum eşleşme uygulamalarında üye KSP bilgilerini, istemesi halinde, eşleştiği doktor veya kurumun bilgisine açmış olacaktır. Eşleşme ve KSP paylaşım uygulamalarını kullanan üyeler bu durumu peşinen kabul etmiş sayılır. Doktor ve kurum ile eşleşme sonucunda ortaya çıkabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluk üye ve eşleştiği doktor ve kuruma aittir.
· Üye "kullanıcı" adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu, Üyeliğini tek taraflı olarak iptal ettirse bile, bu iptal işleminden önce, üyeliği sırasında gerçekleştirdiği icraatlardan sorumlu olacağını kabul ve beyan eder.

Saglıkpaneli’nin Hak Ve Sorumlulukları:

· Sağlıkpaneli güvenlik konusunda her türlü yazılımsal ve teknolojik alt yapıyı ustalıkla kullanmaktadır. Sağlıkpaneli platformunda yer alan tüm bilgileri KSP bilgileri dahil 24 saat 7 gün koruma altındadır ve çok sık aralıklarla yedeklenmektedir.
· Sağlıkpaneli.com herhangi bir zamanda, sistem özelliklerinde iyileştirme yapma hakkını saklı tutar. KSP kapsamında saklanan bilgilerin niteliğinde ya da niceliğinde değişiklik yapabilir. Üye, ilave olacak yeni özelliklerden haberdar edilir, ancak kullanıp kullanmamak üyenin kendi inisiyatifindedir.
· Sağlıkpaneli güvenlik ve yazılım düzeltmeleri için yayımda kesintileri daha evvelden üyelere bildirmek kaydı ile yapabilir. Bu durum dışında üyenin KSP bilgilerine erişimi 24 saat 7 gün boyunca sağlayacaktır.
· Sağlıkpaneli’nin üyenin KSP’ye yüklemiş olduğu içerik hakkında hiçbir sorumluluğu yoktur ancak bu verilerin saklanması, korunması ve üyenin isteği halinde kendisine sunulması hakkında sorumludur.
· Sağlıkpaneli KSP bilgilerini hiçbir şekilde üyenin rızası dışında ticari veya bilgi amaçlı kullanamaz, 3.şahısların görmesine müsaade edemez. Kişisel sağlık profilin’de bulunan üye sağlık bilgilerinin mahremiyetini sağlamakla yükümlüdür. Sağlık panelinin ihmal ve kusuru nedeniyle mahremiyetin korunamaması durumunda ortaya çıkabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluk Sağlıkpaneli’ne aittir.
· Sağlıkpaneli üyenin KSP’sine girmiş olduğu sağlık bilgileri hariç diğer tüm içerikleri, yazılımları ve ekran düzenlemelerini dilediği gibi değiştirebilir.

SAĞLIKPANELİ’NE VERİLEN YETKİLER:

· Sağlıkpaneli.com herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Sağlıkpaneli.com ’un üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Sağlıkpaneli.com, servislerinin her zaman ve her şart altında zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentilerine cevap vereceğini taahhüt etmez. Sağlıkpaneli platformun herhangi bir nedenle kapanması durumunda üyenin bir yıl süre zarfında Sağlıkpaneli’ne şahsen başvurması şartı ile KSP’sindeki sağlık bilgileri dijital ortamda kendisine verilecektir.
· Sağlıkpaneli, kendi sitesi üstünden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye mesajlarını silme, üyeyi servislerden menetme ve üyeliğine son verme hakkını saklı tutar.
· Sağlıkpaneli, üyelerinin bilgilerini resmi makamlardan üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi durumunda resmi mercilerin yapacakları soruşturmaya esas olmak üzere adli ve idari mercilere verme hakkına sahiptir.
· Sağlıkpaneli üyenin sistemin çalışmasını engelleyecek bir sabotaj ya da saldırı yaptığının tespit edilmesi durumunda herhangi bir ön bildirimde bulunmadan üyeliği sonlandırma hakkına sahiptir. (
· Sağlıkpaneli, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla üyelere haber vermek zorunda olmadan işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir, iptal edebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. Üyeler sözleşmeyi her zaman http://www.saglikpaneli.com adresinde bulabilir ve okuyabilirler. Servisler ile ilgili değişiklikler site içerisinde duyurulacaktır ve gerektiğinde üyenin hizmetlerden yararlanabilmesi için sözleşme değişikliklerini ilgili butonu tıklamak suretiyle onaylaması istenecektir.

MÜCBİR SEBEPLER:

Kanunen mücbir sebep kabul edilen hallerde Sağlıkpaneli’nin hizmet sunumunda meydana gelecek aksamalardan Sağlıkpaneli sorumlu değildir.

ANLAŞMAZLIK DURUMUNDA:

Üye bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda Sağlıkpaneli’in defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş, ve bilgisayar kayıtlarının HUMK 287. Madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, belirten Sağlıkpaneli kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

UYGULANACAK HÜKÜMLER :

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek itilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK ve sair) uygulanacaktır.

YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

Sağlıkpaneli Üye
  Adı Soyadı T.C.Kimlik No


  Yukarıdaki sözleşmeyi word olarak bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 

 

Anahtar Kelimeler: KSP , Kişisel , Sağlık , Profili , Sayfa , Elektronik sağlık kaydı , yetki , sözleşme

Paylaş ve KaydetEN ÇOK OKUNANLAR

EN SON EKLENENLER
  Acil
Yrd.Doç.Dr. Ayhan Özşahin
Adli Bilimler
Prof.Dr. Sermet Koç
Aile Hekimliği Ve Check-Up
Uzm.Dr. Cüneyt Özüak
Anatomi
Prof.Dr. Salih Murat Akkın
Anesteziyoloji ve Reanimasyon
Prof.Dr. Ercüment Yentür
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Prof.Dr. Mehmet Yaşar Kaynar
Cinsel Sağlık
Prof.Dr. Doğan Şahin
Çevre ve Halk Sağlığı
Uzm.Dr. Murat Fırat
Çocuk Hastalıkları
Prof.Dr. Haluk Çokuğraş
Diş hekimliği
Dt. Celal Yıldırım
Dt. Saba Eryılmaz
Diyabet Ve Metabolizma
Prof.Dr. Temel Yılmaz
Enfeksiyon Hastalıkları
Prof.Dr. Haluk Eraksoy
Farmakoloji
Prof.Dr. Aydın Barlas
Genetik Bilimler
Prof.Dr. Turgut Ulutin
Göğüs Cerrahisi
Prof.Dr. Kamil Kaynak
Göğüs Hastalıkları
Prof.Dr. Gül Öngen
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Prof.Dr. M. Cihat Ünlü
Kardioloji
Prof.Dr. Zeki Öngen
Klinik Beslenme
Prof.Dr. Ercüment Yentür
Kulak Burun Boğaz
Prof.Dr. Asım Kaytaz
Prof.Dr. Ferhan Öz
Psikiyatri
Prof.Dr. M. Kemal Arıkan
Sağlık Politikaları
Yrd.Doç.Dr. Haluk Özsarı
Sağlık Tartışma Platformu
Op.Dr. M.Şükrü Güner
Sağlıklı Beslenme Ve Diyet
Doç.Dyt Emel Özer
Seyahat Sağlığı
Prof.Dr. Volkan Korten
Sosyal Psikiyatri
Prof.Dr. Doğan Şahin
Termal Sağlık Ve SPA Wellness
Prof.Dr. M.Zeki Karagülle
Tıbbi Onkoloji
Prof.Dr. Adnan Aydıner
Tıp Hukuku
Prof.Dr. Faik Çelik
Tıp ve Sanat
Prof.Dr. Faik Çelik
Üroloji
Prof.Dr. Emre Akkuş
 

 
 
 
Copyright 2021 Tüm hakkı saklıdır. Designed by: OrBiT
RSS Kayıt Ol e-Bülten Kayıt Giriş Yap
saglikpaneli.com ANA SPONSORLARI
saglikpaneli.com İÇERİK SPONSORLARI


SAĞLIK MERKEZİ KISA YOLLARI
Acil | Kardioloji | Adli Bilimler | Kulak Burun Boğaz | Aile Hekimliği Ve Check-Up | Diyabet Ve Metabolizma | Çocuk Hastalıkları | Farmakoloji | Anatomi | Anesteziyoloji ve Reanimasyon | Çevre ve Halk Sağlığı | Diş hekimliği | Enfeksiyon Hastalıkları | Sağlıklı Beslenme Ve Diyet | Göğüs Cerrahisi | Seyahat Sağlığı | Üroloji | Sağlık Politikaları | Psikiyatri | Göğüs Hastalıkları | Genetik Bilimler | Tıbbi Onkoloji | Diş hekimliği | Sağlık Tartışma Platformu | Diş hekimliği | Klinik Beslenme | Diş hekimliği | Genel Konular | Beyin ve Sinir Cerrahisi | Kadın Hastalıkları ve Doğum | Termal Sağlık Ve SPA Wellness | Diş hekimliği | Tıp Hukuku | Tıp ve Sanat | Cinsel Sağlık | Sosyal Psikiyatri |
SAĞLIK KONULARI
Cinsel Sağlık | Çocuk Psikolojisi | Diyabet | Domuz Gribi | Ergenlik - Adolesan Sağlığı | Erken Boşalma | Fitnes | Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar | Grip ve Soğuk Algınlığı | Güzellik&Estetik | Hamilelik | HIV/AIDS | Hipertansiyon | İlkyardım | İnfertilite/Kısırlık | İnme | Kanser | Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi | Kuş Gribi | Obezite | Sağlık Mevzuatı | Sertleşme Sorunu | Ses Kısıklığı | Sigara | Stres | Tamamlayıcı Tıp |
Sağlık Paneli
Sağlık Paneli Hakkında | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | Yasaklı Ürünler | Ürün Listeleme Kuralları | Üyelik Sözleşmesi | Telif Hakları Hakkında | Güvenli Alışveriş, Satıcı ve Alıcı Sözleşmesi | Güvenli Ticaret ve Ödeme Sisteminin Tanımı | Kişisel Sağlık Profili Yetkilendirme Sözleşmesi | Doktor Üyelik Sözleşmesi | Bize Ulaşın | E-bültenler | Üye Doktorlar | Üye Kurumlar | Doktor Ara | Kurum Ara | Forum | Tartışma Platformu
A - Z
Branşlar A-Z | Slide Show A-Z | Kadın Sorunları A-Z | Erkek Sorunları A-Z | Çocuk Sorunları A-Z | Anketler A-Z | İnteraktif Araçlar A-Z